
Lionel Messi zou in 2020 dolgraag de overstap hebben gemaakt naar Manchester City. Hij raakte verstrikt in een vete met FC Barcelona en vertrok uiteindelijk naar het Franse Paris Saint-Germain. Hij zou een hereniging met Pep Guardiola wel hebben zien zitten.
Na de historische 2-8 nederlaag van Barcelona tegen Bayern München in de kwartfinale van de Champions League, wist Messi zeker dat hij Camp Nou wilde verlaten. Een dag later ontmoetten Guardiola en Messi elkaar in Spanje om een eventuele samenwerking te bespreken. Dat onthult de Spaanse journalist Martà Perarnau in zijn boek God save Pep, waarin hij de zeven jaar van de succescoach bij The Citizens beschrijft.
De achtvoudig Gouden Bal-winnaar sprak met Guardiola ook over de meningsverschillen die hij had met Barça-voorzitter Josep Bartomeu. Messi voelde zich bedrogen en verraden door de toenmalig president. “Het regent veel in Manchester”, antwoordde Guardiola na een urenlang gesprek. Van een transfer naar Manchester City is het nooit gekomen. Het grootste obstakel bleek het éénjarige contract van Messi bij Barcelona, beschermd door een clausule van 750 miljoen euro.
Van Perarnau is bekend dat hij goed op de hoogte is van het reilen en zeilen rond Guardiola. Eerder schreef hij ook over diens tijd bij Bayern München (Herr Pep) en Barcelona (Pep Guardiola. Metamorfose).
<