Soccer4U

"For the latest soccer news from home and abroad"

‘Ronald Koeman neemt afscheid van PSV-sterspeler (26)’

Joey Veerman is momenteel in uitstekende vorm bij zijn club PSV, maar is desondanks buiten de boot gevallen bij het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman besloot geen beroep te doen op de 26-jarige middenvelder. En dat levert in voetballand nogal de nodige vraagtekens op.

Ronald vertelde maandag op het persmoment dat ‘PEC Zwolle – PSV geen maatstaf is’ voor een plek bij Oranje. Volgens de bondscoach moet Veerman zich over een langere periode zien te bewijzen op internationaal niveau. Kenneth Perez begrijpt de keuze van Koeman wel en vindt dat de spelmaker voor ‘internationale maatstaven’ ook daadwerkelijk tekortschiet.

Dat stelt Perez bij het ESPN-programma Voetbalpraat. “Je ziet het tegen Bayer Leverkusen; dat gaat net iets te snel voor hem. Hij oriënteert zich veel minder goed in die wedstrijden. Hij wordt aangespeeld en ziet helemaal niet dat er iemand in zijn rug zit. Aanname, hop, bal wordt afgesnoept. Dat gebeurt ook in het Nederlands elftal.”

“Joey Veerman komt internationaal tekort”

Veerman komt internationaal gezien gewoon tekort vindt Perez. “Ik vind Joey Veerman echt een goede speler, maar het is het net niet voor internationale maatstaven. Wij beoordelen de Eredivisie, dat is onze maatstaaf. Wij zijn daar duiders van, wij zijn daar aan gehecht. Dát is ons referentiekader. Ik snap dat bondscoaches en Europese clubs niet naar PEC – PSV kijken.”

Op X was juist veel kritiek op de keuze van Koeman, waarbij werd gewezen naar andere spelers. “Toets spelers op het allerhoogste niveau ……… Leverkusen – PSV doet er dus niet toe. PSV – Juventus is ook niks waard dus. Maar wat heeft Sem Steijn dan laten zien op het hoogste niveau?? Wat een kul argument. Koeman selecteert al jaren zeer inconsequent”, klinkt het onder meer. En: “Lulkoek argument. Andere spelers spelen op hetzelfde niveau en de worden wel geselecteerd. Verzin iets anders aub.” En: “Veerman zou zich onmiddellijk niet langer beschikbaar moeten stellen zolang die Koeman bondscoach is…”

<

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *