Soccer4U

"For the latest soccer news from home and abroad"

Chelsea – Ajax: ‘Enorm pak slaag lonkt voor de Amsterdammers’

Aankomende woensdag gaat Ajax in de Champions League op bezoek bij het Engelse Chelsea. Journalist Pieter Zwart van Voetbal International denkt dat het weer helemaal mis kan gaan voor de Amsterdammers. Helemaal als trainer John Heitinga blijft vasthouden aan zijn huidige spelopvatting.

“Als je Heitinga nu hoort praten, gaat het over duels winnen en mannetjes niet uit het oog verliezen. Hij identificeert zijn tactiek niet als een probleem. Nu zag je Patati (aanvaller AZ, red.) over het hele veld zwerven, waardoor de spelers van Ajax uit positie komen en dat is verre van ideaal.”

Zwart ziet dan ook dat tegenstanders heel simpel de structuur van Ajax kunnen ontregelen. “Voor tegenstanders is het makkelijk om die structuur van Ajax te manipuleren. Tot nu toe zijn er alleen geen signalen dat Heitinga afstand van de specifieke punt gaat doen. Een kleine concessie is dat ze wat compacter startten, maar als ze de druk er niet op krijgen, gaan ze toch weer één-op-één spelen. Het zit niet in zijn gereedschapskist om iets anders te doen.”

“Vragen om problemen tegen Engelse grootmacht”

Volgens Zwart is dat om grote problemen vragen als er zo gespeeld wordt tegen Chelsea. “Als je dat tegen Chelsea ook weer wil doen, wens ik Ajax veel succes. Als je daar weer als een kip zonder kop achter spelers aan gaat lopen, kan het weleens ingewikkeld worden. Misschien is bij de directie wel weer een 3-0 nederlaag ingecalculeerd.”

Daarmee doelt Zwart op een eerder gegeven interview van technisch directeur Alex Kroes met Ajax Life, die daarin vertelde dat het niet gek was dat Ajax verloor van Internazionale en Olympique Marseille. “Op de dag van de wedstrijd tegen Olympique Marseille vroeg iemand mij wat het ging worden. 3-0 voor Marseille, antwoordde ik. Hoe ik dat kon zeggen… En bij Ajax-Inter? Als we met 1-0 verliezen, ben ik niet ontevreden.”

<

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *