Soccer4U

"For the latest soccer news from home and abroad"

Hans Kraay neemt op voor 65-voudig Oranje-speler: ‘Meer respect zou gepast zijn’

Analist Hans Kraay Junior heeft het opgenomen voor de 36-jarige doelman Jasper Cillessen. In zijn optiek wordt hij de laatste tijd teveel bekritiseerd. Afgelopen zomer tekende hij een nieuw contract bij zijn jeugdliefde NEC.

Hij keepte voor het eerst sinds maart weer een wedstrijd, nadat hij bij Las Palmas hard in botsing kwam met een speler van Celta de Vigo. Dit leidde tot een buikoperatie en een langdurige revalidatie. Donderdagavond keerde de doelman na lang blessureleed terug onder de lat in het KNVB Beker-duel met Rijnsburg, waarin hij meteen uitblonk.

“Hij heeft Dick Schreuder en Wilco van Schaik erdoorheen gesleept”, begint Kraay in Goedemorgen Eredivisie op ESPN. “Als een ijshockeykeeper heeft hij een stuk of twaalf reddingen verricht. Je zou zeggen dat het allemaal niet zo bijzonder is, maar het had gewoon anders kunnen aflopen. Hij heeft echt vijf of zes zekere doelpunten tegengehouden.”

“Vaak tekort gedaan”

De analist ziet hoe Cillessen genoot van zijn terugkeer. “Hij was helemaal blij dat hij weer op keepen zit. Ik denk dat we met z’n allen hem te vaak tekort hebben gedaan.” Ook de analist geeft toe dat hij soms te kritisch is geweest op de doelman. “Ik heb ook weleens gezegd dat hij bij penalty’s al voor de aanloop met zijn snufferd tegen de cornervlag ligt. Maar al die keepers liggen veel te vroeg en gaan zomaar de verkeerde hoek in.”

Kraay stelt dat de 65-voudig international te vaak niet de erkenning krijgt die hij verdient. “Ik vind dat hij heel vaak onterecht bekritiseerd is. 65 interlands en 300 wedstrijden bij Ajax, FC Barcelona, Las Palmas en Valencia. We mogen echt wel wat meer respect voor hem hebben.”

<

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *