Soccer4U

"For the latest soccer news from home and abroad"

Louis van Gaal (76) spreekt grote zorgen uit over de Eredivisie

Voormalig succescoach Louis van Gaal maakt zich zorgen over de Nederlandse Eredivisie. Hij is namelijk van mening dat er momenteel te weinig spelers uit die competitie in Oranje spelen. In zijn tijdperk als bondscoach van het Nederlands elftal was dit wel anders te noemen.

Alleen Luciano Valente, Quinten Timber (beiden Feyenoord) en Jerdy Schouten (PSV) waren vanuit de Eredivisie van de partij. Wout Weghorst sloot eerst ook aan, maar haakte al snel af omdat hij niet fit genoeg was. Tegenover Sportnieuws.nl spreekt Van Gaal zijn zorgen erover uit. “Ik heb niemand uit de Nederlandse competitie kunnen ontdekken.” Volgen de Ajax-adviseur was dat tijdens het WK in Qatar wel anders. “Op mijn laatste WK speelden er nog een stuk of zes uit de Eredivisie. Dus dat is wel een groot verschil.”

De woorden van Van Gaal zijn niet helemaal correct, maar Van Gaal selecteerde destijds wel veel meer spelers uit de Eredivisies. Onder meer Justin Bijlow, Andries Noppert, Daley Blind, Steven Berghuis, Luuk de Jong, Cody Gakpo en Xavi Simons speelden toen allen nog in Nederland.

“Niveau van de Eredivisie is hard achteruit gegaan”

Volgens Van Gaal is het niveau in Nederland dan ook hard achteruit gegaan. “Spelers uit de Nederlandse competitie kunnen het verschil niet meer maken. Het niveau is echt wel minder geworden, en dat kun je ook wel zien.”

<

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *