‘Guus Hiddink maakt gehakt van de leiding bij Ajax’
Het ontslag van John Heitinga bij Ajax was totaal niet nodig geweest. Althans, dit is de opvatting van voormalig voetbaltrainer Guus Hiddink. In zijn optiek hadden de Amsterdammers het technische beleid op orde moeten brengen.
“Ajax hoeft in die positie, als ze een goede technisch directeur neerzetten, dan hoef je Heitinga niet te vervangen”, stelt Hiddink bij de Studio Sedee podcast van De Telegraaf. De oud-bondscoach van het Nederlands elftal is stellig op de vraag of Ajax de oefenmeester had moeten behouden. “Ik had hem langer laten zitten.”
Tijdens zijn periode bij Ajax had Heitinga moeite met de media, iets wat Hiddink erkent. “Ja, absoluut. Dat is heel persoonlijk. John is een hele lieve jongen, waardoor hij soms letterlijk achteruit ging. Op het einde had hij door dat hij fel moest antwoorden richting de pers”, aldus Hiddink.
Heitinga stond dit seizoen vijftien wedstrijden aan het roer bij Ajax. In die periode werd er vijf keer gewonnen, vijf keer gelijkgespeeld en vijf keer verloren.
<