Soccer4U

"For the latest soccer news from home and abroad"

‘Frank de Boer en Wesley Sneijder terug bij Ajax’

Ajax zou een nieuwe poging moeten wagen om zowel Frank de Boer als Wesley Sneijder terug te halen naar de club. Althans, dit is de opvatting van columnist Henk Spaan die werkzaam is voor Het Parool.

Hij ziet voor Sneijder een rol op het trainingsveld en voor De Boer een functie als talentontwikkelaar. Spaan recenseert voor Het Parool regelmatig spelers en coaches. In een recente recensie, na de bekerblamage van Ajax tegen AZ, is hij duidelijk: ‘Een 8 voor Sneijder’. Volgens Spaan zouden de Amsterdammers de voormalig middenvelder een functie moeten aanbieden, niet in het management, maar op het trainingsveld.

‘Het lijkt me een goed idee om Sneijder in een trainingspak en op voetbalschoenen dagelijks op de velden van de toekomst bezig te laten zijn. Dat is natuurlijk een omgeving waar oud-spelers nut kunnen hebben. Zie: Cocu bij PSV’, aldus de onderbouwing van Spaan. Hij plaatst daarbij wel een kanttekening: ‘Reiken de ambities verder dan een veld vol jeugdspelers, is een beleefde afwijzing gewenst.’

“Frank de Boer en Wesley Sneijder aan de slag in Amsterdam?”

Ook De Boer zou volgens Spaan een functie moeten krijgen bij Ajax. De club probeerde de voormalig trainer al eerder tevergeefs terug naar Amsterdam te halen. ‘Typisch Ajax’, vindt Spaan. ‘Ze bellen iemand of hij twee weken later in de houding wil springen. Frank had net afgesproken een aantal wedstrijden te spelen met de Barcelona Legends in Brazilië en daarna voor het eerst in lange tijd met zijn vrouw op reis te gaan.’

Spaan hoopt dat Ajax nog een poging waagt om De Boer binnen te halen, maar dan ruim van tevoren. ‘Frank de Boer zou een uitstekende talentontwikkelaar zijn. Vraag het Veldman, Eriksen en Siem de Jong maar’, klinkt zijn onderbouwing.

<

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *