‘Brian Brobbey (23) verbaast iedereen met absolute megatransfer’
Brian Brobbey maakte afgelopen zomer de overstap van Ajax naar het Engelse Sunderland. Met de transfer was een bedrag gemoeid van rond de twintig miljoen euro en ‘The Black Cats’ lijken hiermee een puike slag te hebben geslagen.
De 23-jarige spits doet het momenteel namelijk meer dan uitstekend voor zijn nieuwe werkgever. Het Algemeen Dagblad schreef er eerder al het volgende over: “Brian Brobbey (23) hoopt komende week zijn felbegeerde transfer te maken. Kort voor de transferdeadline zijn er clubs die meer dan twintig miljoen euro over hebben voor de spits die vorig seizoen slechts vier goals in de Eredivisie maakte. Hoe kan dat?”
Ook de insteek van Ajax Life met betrekking tot het vertrek van de spits loog er niet om. De clubsite kopte ‘Sunderland verlost Ajax en Brobbey van elkaar’ en schreef: “Brian Brobbey heeft zijn gewenste transfer te pakken. De 23-jarige spits maakt de overstap naar Sunderland AFC. Zo verlost de Engelse club Ajax en de spits van elkaar. De transfer is het beste voor alle partijen.” Om daar even later nogmaals aan toe te voegen: “Met de transfer worden beide partijen van elkaar verlost. De focus van Brobbey lag immers al een tijdje niet meer op Ajax.”
Aanvankelijk werd Brobbey bij Sunderland vooral als invaller gebruikt, maar nadat hij belangrijke doelpunten had gemaakt tegen Arsenal en AFC Bournemouth werd hij basisspeler. Ook tegen Tottenham Hotspur, Crystal Palace én West Ham United scoorde de oud-Ajacied, waardoor de teller op vijf staat. Vijf Premier League-doelpunten.
Zijn ploeggenoot in het Stadium of Light Omar Alderete zei al: “Hij is één van de sterkste spelers tegen wie ik ooit heb gespeeld – en hij is ook nog eens zo jong. Hij heeft laten zien dat hij in zijn carrière alleen maar sterker zal worden. Ik probeer in trainingen altijd in hetzelfde team te zitten, zodat ik niet tegen hem hoef te spelen. Het enige wat je kunt doen als tegenstander is klaarstaan voor de klap. Maar ik ga geen tactiek weggeven, dus de rest houd ik geheim.”
Manager Régis Le Bris vertelde: “Hij wordt met de wedstrijd beter. Het is heel belangrijk om een sterke spits te hebben. We zien nu dat zijn ploeggenoten hem vertrouwen en hem zoeken. Hij kan goals maken, wat heel belangrijk is voor een spits. Maar hij is ook een vechter. In het begin van de wedstrijd hadden hun verdedigers nog grip op zijn kracht, maar daarna kreeg hij de overhand.”
“Sunderland niet het eindstation van 23-jarige spits”
In Engeland zijn de media natuurlijk ongelooflijk opportunistisch en week in week uit zijn de verschillende Engelse kranten lyrisch over Brobbey. Men verwacht sowieso dat Sunderland niet zijn eindstation is, en er wordt al voorzichtig gespeculeerd over een volgende stap, voor tientallen miljoenen euro’s (of eigenlijk ponden) naar een van de grootmachten uit de Premier League. In Amsterdam had men dit waarschijnlijk niet verwacht.
<