Soccer4U

"For the latest soccer news from home and abroad"

Ajax zet in op enorme stunt: ‘Pep Guardiola deze zomer naar Amsterdam’

Ajax Stadium
VladimirZhoga/shutterstock

Oscar Garcia neemt voorlopig de taken waar bij Ajax. Hij volgt Fred Grim op die gisteren werd ontslagen door de Amsterdammers. Maar hoe gaan ze het na dit seizoen doen? De kans bestaat namelijk dat hij weer een stap terug zal moeten gaan doen. Analist Robert Maaskant hoopt dat ze inzetten op een enorme stunt door Pep Guardiola te benaderen.

Tegenover Sportnieuws spreekt Maaskant de verwachting uit dat Garciá ook bij goed functioneren niet hoofdtrainer blijft bij Ajax. “Dat weet ik niet. Ik denk wel dat ze nog andere kandidaten op het oog hebben.” Zelf heeft Maaskant een absolute toptrainer op het oog, die geheel volgens de Spaanse lijn aan de slag kan in Amsterdam.

“Ik heb wel eens gekscherend gezegd: ik zou het helemaal niet gek vinden als ze een keer proberen Pep Guardiola te krijgen. Guardiola heeft zelf ook wel eens gezegd: de Ajax-filosofie en de filosofie van Cruijff, dat zou ik heel graag nog een keer willen doen“, waarmee Maaskant hoopt dat Ajax op een enorme stunt inzet.

Een gekke gedachte zou Maaskant niet eens vinden, ook al omdat er een enorme uitdaging voor Guardiola wacht bij Ajax. “Voor het geld hoeft hij het niet meer te doen. Bij City wordt hij misschien wéér kampioen, misschien wint hij wéér de Champions League, wéér de FA Cup. Het is goed geweest daar na zeven of acht jaar, en hij gaat het avontuur aan in Amsterdam. Ik kan me ook voorstellen dat ze daar op gokken.”

“Pep Guardiola deze zomer de nieuwe trainer van Ajax?”

Het is al langer bekend dat Guardiola een groot aanhanger is van de Cruijff-filosofie. Nu zijn zoon, Jordi Cruijff, technisch directeur is van Ajax zou het geen gekke gedachte zijn om een belletje te wagen naar de Spaanse oefenmeester. Voorlopig neemt Garciá echter de honneurs waar. De Spanjaard moet de Amsterdammers in de resterende Eredivisie-wedstrijden zien te leiden naar een Champions League-ticket. Daarin heeft men nog flinke concurrentie van Feyenoord, NEC en FC Twente.

<

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *