Soccer4U

"For the latest soccer news from home and abroad"

‘Davy Klaassen, Wout Weghorst en Steven Berghuis uit de selectie gezet van Ajax’

AFC Ajax
Pixelbiss/shutterstock

Gisteren werd bekend dat Ajax niet langer doorgaat met Fred Grim. Oscar Garcia wordt doorgeschoven van Jong Ajax en de verwachting is dat hij direct met de harde hand zal gaan regeren. Althans dit is de opvatting van sportjournalist Valentijn Driessen.

In zijn column voor De Telegraaf wijst hij vooral naar de drie routiniers van de Amsterdammers. “Natuurlijk is de hoofdtrainer, interim of niet, verantwoordelijk voor de slechte resultaten. Maar wie bepalende, overbetaalde spelers als Davy Klaassen, Wout Weghorst en Steven Berghuis ziet na FC Groningen weet dat het fout zit. Terwijl ze de afgelopen weken helemaal niets laten zien. In de Groene Kathedraal riekte hun inbreng zelfs naar sabotage. Geen enkele verantwoordelijkheid nam het trio, dat de kleedkamer met alle jonge, talentvolle en onervaren spelers ongetwijfeld stevig in de greep heeft.”

“Bij zijn wissel in de Euroborg beet Berghuis de grensrechter toe dat hij persoonlijkheid moest tonen. Omdat hij bij een beslissing werd overruled door scheidsrechter Serdar Gözübüyük. Maar zelf toonde Berghuis in het veld geen enkele persoonlijkheid. Na afloop gaven hij, en ook Klaassen en Weghorst niet thuis”, zag Driessen.

Ze hadden ‘geen zin’ in mediaverplichtingen: “Geen van de drie heertjes wensten achteraf tekst en uitleg te verschaffen over de wanprestatie waar zij een belangrijk onderdeel van waren. Ze hadden geen zin in een tribunaal, zoals werd gecommuniceerd. Klaassen verscheen alleen even voor de camera van ESPN. De aanvoerder is verplicht te verschijnen voor de rechtenhouder.”

“Oscar Garcia regeert met de harde hand”

García heeft bij Jong Ajax al laten zien dat hij harde maatregelen niet schuwt. Sky Vink (de zoon van ESPN-analyticus Marciano Vink) onthulde bijvoorbeeld: “Het is wennen. Het is een hele andere manier van trainen. De vrije dagen zijn er helemaal uit. We zijn al 2,5 week op de club. Veel walking football. Het is veel tactisch, patronen erin stampen. Heel zwaar is het niet, maar je moet er mentaal wel bij zijn.”

Zelf liet de Spanjaard aan Voetbal International weten over zijn filosofie (hetzij bij de beloften): “Wat wij verwachten van deze jongens, is dat ze bij het eerste team binnenkomen met die mentaliteit. Niet alleen om de wedstrijd te winnen, maar ook om te vechten voor hun plaats in het eerste team. Blijven gaan tot het bittere einde. Het zou ook niet zo makkelijk moeten zijn om in het eerste team te komen. Want dan kom je daar en word je een beetje lui, omdat het niet zo moeilijk te bereiken was. Dat is dan al het eerste probleem, dan komen spelers weer terug en wordt het lastig.”

<

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *