Soccer4U

"For the latest soccer news from home and abroad"

‘Oscar Garcia (51) pakt uit en haalt topspeler van Jong Ajax bij de selectie’

Ajax Stadium
VladimirZhoga/shutterstock

Fred Grim kreeg gisteren zijn congé bij Ajax. Oscar Garcia neemt voorlopig zijn taken waar en zal naar verwachting direct de nodige veranderingen gaan doorvoeren. Verrast hij bijvoorbeeld met het selecteren van een aantal spelers die momenten bij Jong Ajax spelen?

Sinds zijn aanstelling bij Jong Ajax begin februari doet de beloftenploeg het alleraardigst. Dat is mede de verdienste van toptalent Abdellah Ouazane. De zeventienjarige aanvallende middenvelder annex vleugelspeler was in drie basisplaatsen goed voor twee doelpunten en een assist. Vooral de laatste weken is de jongeling, die afgelopen zomer op het punt stond om bij Real Madrid te tekenen, in topvorm.

Maar tot kansen in Ajax 1 heeft dat na zijn debuut niet meer geleid. Op 17 december 2025 debuteerde Ouazane voor de hoofdmacht in de bekerwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (2-7). De Nederlandse Marokkaan mocht destijds 27 minuten invallen, maar kreeg sindsdien geen kansen meer in het eerste elftal. Wel zat hij nog een aantal keer op de reservebank, al kwam hij dus niet tot invalbeurten.

Dat kan onder García zomaar eens veranderen. De Spaanse coach neemt de taken over van Grim en staat de laatste acht Eredivisie-wedstrijden voor de groep. Het is bekend dat hij erg gecharmeerd is van Ouazane en dat zou wel eens positief uit kunnen pakken voor de tiener. Zeker nu de verwachting is dat Davy Klaassen en Steven Berghuis kind van de rekening worden onder García, stelt Valentijn Driessen in De Telegraaf. Dat biedt kansen voor de talentvolle middenvelder.

Nu Ouazane geregeld uitblinkt in de Keuken Kampioen Divisie hoopt hij natuurlijk op minuten in Ajax 1. “Ik merk dat mijn kans dichterbij komt en dat de stap niet heel groot meer is. Voorheen dacht ik: die stap is nog best groot. Dat mijn kans dichterbij komt, heeft te maken met wedstrijden bij Jong Ajax. Die zijn belangrijker dan op de bank zitten bij het eerste”, zei hij enkele dagen geleden in gesprek met Ajax Showtime.

“De hele staf van het eerste kijkt naar Jong Ajax. Voor mij is het doel nu om constanter te worden en echt uit te blinken, zowel aanvallend als verdedigend, en doelpunten en assists mee te pikken. Als ik constanter word, zal de staf van Ajax 1 me meer vertrouwen en dan komen de kansen vanzelf.”

“Abdellah Ouazane toptalent van Ajax”

Op welke positie Ouazane in dat geval zou moeten spelen, maakt hem niets uit. “Hij gaf aan dat er kansen liggen om hangend op de vleugels te spelen. Ik heb zelf aangegeven dat het mij niet boeit waar ik speel en dat ik altijd wil werken voor het team. De trainer vond het goed dat ik dat aangaf”, vertelde Ouazane destijds over García.

<

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *