Soccer4U

"For the latest soccer news from home and abroad"

Oscar Garcia drukt stempel: ‘Twee peperdure spelers lijken klaar te zijn bij Ajax’

Ajax AmsterdamAjax wist het afgelopen weekend prima zaken te doen door met 4-0 te winnen van Sparta. Een prima debuut voor de nieuwe trainer Oscar Garcia, die verschillende dure spelers buiten de basiself liet.

Het Parool schrijft er vandaag het volgende over: “Belangrijker is nog dat García van zijn spelers geen kwaliteiten verlangt die ze niet bezitten. Om die reden liet hij bijvoorbeeld Owen Wijndal de hele wedstrijd op de bank zitten. De linksback die zowel onder John Heitinga als Fred Grim vaak speelde, is als linksback vooral verdedigend te mager. Ook Anton Gaaei is defensief zwak.”

“Zodoende brengen zij andere verdedigers in de problemen, waardoor ook bijvoorbeeld Josip Sutalo vaak schuttert”, luidt het. García probeert dit probleem te tackelen. “Met Lucas Rosa en Takehiro Tomiyasu als basisspelers vergrootte García de defensieve zekerheid. Ze speelden sober en bleven veelal achterin.” Volgens het Amsterdamse media is er simpelweg sprake van ‘een stabielere structuur van Ajax’.

“Oscar Garcia geeft direct een statement af”

García heeft een groter statement afgegeven. “Wat betreft de hiërarchie in de selectie zijn ook al wat voorzichtige contouren van García te zien. Niet alleen Wijndal lijkt een kind van de rekening, ook Oscar Gloukh staat niet hoog in de pikorde”, denkt men. “García wisselde vijf keer. Gaaei, Jorthy Mokio, Kasper Dolberg, Rayane Bounida en Kian Fitz-Jim mochten meedoen, maar Gloukh zat het hele duel op de bank.”

Zo zijn er meer signalen dat de Spaanse oefenmeester ingrijpt. “Centraal in de defensie geeft García de voorkeur aan Sutalo boven Aaron Bouwman, die ook aan de kant bleef. Youri Regeer mocht beginnen, maar hij lijkt met een hamstringblessure langere tijd uitgeschakeld.”

<

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *