Soccer4U

"For the latest soccer news from home and abroad"

Ajax’s transfer policy comes under heavy criticism: ‘They were basically just scouting in Madurodam’

Ajax AmsterdamClubwatcher Mike Verweij is niet onder de indruk van het optreden van Alex Kroes in de podcast van Kale & Kokkie. In zijn optiek probeerde de voormalig technische baas van Ajax zijn eigen straatje schoon te vegen, maar is hij in zijn optiek verantwoordelijk voor het falende transferbeleid van de Amsterdammers.

“Volgens mij is het gewoon het grote probleem dat Ajax gescout heeft in Madurodam”, begint Verweij, doelend op de transfers van kleine spelers zoals Raúl Moro en Oscar Gloukh, in de Kick-off podcast van De Telegraaf. “Zij zijn klein, behendig… niet het type voetballer waarmee je echt verder komt. John Heitinga kende deze spelers ook helemaal niet.”

De journalist denkt dat de transfers ook de reden zijn dat Heitinga snel ontslagen werd bij Ajax. “Hij dacht al snel: ‘Is dit het dan?’. Er zou een nieuwe nummer zes komen, die kwam niet. Het is goed dat hij verantwoording neemt, maar ik vind het eigenlijk je eigen straatje schoonvegen wat Kroes doet. Hij heeft gewoon echt een waardeloze selectie neergezet”, aldus Verweij.

“Keiharde kritiek op falend transferbeleid van Ajax”

Collega Valentijn Driessen is het hier mee eens. “Ook kwalitatief is het gewoon niet goed. Het ligt niet eens alleen aan de lengte. Het gaat om kwaliteit en dat is niet ingekocht. Deze spelers missen gewoon die kwaliteiten”, besluit hij.

<

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *