Anderlecht verloor gisteren met 4-2 van KV Kortrijk. Ze hebben nu slechts twee punten uit vier wedstrijden. Een erg slechte start van het nieuwe seizoen. Helemaal nu de toppers de komende weken eraan komen.
Paars-Wit was nochtans opnieuw goed aan de partij begonnen en in de eerste helft was er geen vuiltje aan de lucht. Maar toen KVK na een lichte strafschop op gelijke hoogte kwam, zakten de Brusselaars helemaal in mekaar. Dat heeft deels te maken met het gebrek aan ervaring bij de jongeren, maar ook coach Vincent Kompany is schuldig aan deze pijnlijke nederlaag. Zo benadrukt Het Nieuwsblad dat deze ploeg nood heeft aan standvastigheid en duidelijkheid, maar dat de speler-manager dat voorlopig niet kan bieden.
VANAVOND! WIN 20.000EURO MET EEN VRIJ VOORSPELLING OP AA GENT – OOSTENDE!
(WIE SCOORT VOLGENS JOU DE EERSTE GOAL? GRATIS DEELNAME!)
In elke wedstrijd al schudde hij zijn basisploeg door mekaar. Bovendien worden jongeren als Dewaele, Kayembe en Sardella niet op hun natuurlijke posities gebruikt en moeten ze vaak tijdens de wedstrijden zelfs nog van positie wisselen. Niet evident terwijl je ook nog een compleet ander spelsysteem aan het leren bent. En wanneer het dan even tegenvalt kan de concentratie plots snel verdwijnen.
Bovendien Kompany lijkt iets te veel hooi op zijn vork te nemen en te snel te gaan met het in de praktijk omzetten van zijn visie. Anderlecht heeft nu eenmaal niet dezelfde kwaliteit als Manchester City. Bovendien moet er eerst een fundering staan om op voort te kunnen bouwen. En als we naar de fysieke paraatheid van bepaalde spelers kijken, is er van die fundering voorlopig weinig sprake.
<