
De coronacrisis treft iedereen en wereldwijd. Overal zitten op het moment beperkingen op. Landen zitten in lockdown of bijna in een lockdown. Ook de voetballerij wordt niet gespaard in deze. Cafe’s zijn gesloten en voetbal wordt er ook niet meer gespeeld hedendaags. Mensen kunnen niet naar het werk en moeten verplicht thuiswerken. Indien mogelijk natuurlijk. Economisch zullen de gevolgen ook ongekend groot zijn.
De vraag is dan ook wanneer keert alles weer terug naar normaal? Het antwoord op die vraag is nogal een moeilijke? Alles hangt natuurlijk af over hoe het virus kan worden ingeperkt. Misschien door een vaccin of door middel van groepsimmuniteit. Het is afwachten. En wanneer zullen we weer kunnen gaan voetballen? Alle competities liggen stil en het is nog maar zeer de vraag of deze zullen worden uitgespeeld? En op wat manier dan? Mocht het doorgaan neem dan eens een kijkje bij Uw TV-gids.
De UEFA heeft het EK van komende zomer al verzet naar 2021. En hoe zal het nu verder gaan met de Europa League en de Champions League. Er zullen creatieve oplossingen gevonden moeten worden om deze toch af te kunnen maken. Daarnaast is ook het EK voor de vrouwen uitgesteld wat oorspronkelijk plaatsvond van 7 juli 2021 tot en met 1 augustus 2021.
UEFA-voorzitter Aleksander Čeferin lichtte de beslissing om het EK een jaar uit te stellen uitgebreid toe. “We staan aan het roer van een sport waar een groot aantal mensen met meeleeft, maar door een onzichtbare en snel bewegende tegenstander is neergehaald. Op dit moment moet de voetbalgemeenschap verantwoordelijkheid, eenheid, solidariteit en altruïsme tonen. De gezondheid van de fans, staf en spelers moet onze eerste prioriteit zijn. In die zin heeft heeft de UEFA deze beslissing genomen. De competities kunnen dit seizoen op een veilige manier eindigen. Ik ben trots op mijn collega’s, we wilden echt samenwerken. Iedereen zag in dat we iets moesten opofferen, met de UEFA dat het proces leidde en de grootste offer bracht.”
“Voetbal beurt op en is een kracht in de samenleving. De gedachte om EURO 2020 te vieren in lege stadions, met verlaten fanzones konden we niet accepteren. De details worden de komende weken uitgewerkt, maar de basisprincipes zijn afgesproken en dat is een grote stap voorwaarts. We hebben allemaal laten zien dat we verantwoordelijke leiders zijn. We hebben solidariteit en eenheid getoond. Doel boven winst. We hebben dit vandaag bereikt (…) Tegenover deze crisis heeft voetbal zich van zijn beste kant laten zien door openheid, solidariteit en tolerantie.”
Er zit op het moment niets anders op dan af te wachten. We kunnen veel speculeren over welke voetbalkampioenschappen er de komende tijd door zullen gaan maar alles hangt af van het feit af of het virus te controleren is. En als dan de Champions League en bijvoorbeeld de Europa League kunnen worden uitgespeeld of dit dan met of zonder publiek zal zijn. Wellicht worden er de nodige creatieve oplossingen gevonden om de kampioenschappen toch door te laten gaan. Het zou dan ook zomaar kunnen dat de voetballers met mondkapjes op gaan voetballen bijvoorbeeld. Het is zomaar een schot voor de boeg. Afwachten dus. Er zit niets anders op.
<