
Nu Marc Overmars na wangedrag is vertrokken bij Ajax moeten de Amsterdammers opzoek naar een vervanger. En analist Henk Spaan heeft hier wel een idee over. Hij denkt namelijk dat een Portugees zwaargewicht wel interesse heeft in de vacature.
Hij wijst in Het Parool naar Ajax-trainer Erik ten Hag: “Nu zijn vriend Overmars zichzelf de das heeft omgedaan met gedrag dat zelfs op middelbare scholen niet als normaal wordt beschouwd, staat Ten Hag voor een dilemma. Of hij kan zijn Europese reputatie te gelde maken bij een andere topclub, of hij kan in het zichtbare machtsvacuüm bij Ajax springen en voorzien van een eisenpakket de technische macht naar zich toe trekken.”
“De scouts op De Toekomst hebben knowhow genoeg om hem bij te staan in de permanent noodzakelijke vernieuwing van de selectie”, vervolgt Spaan. “Mijn optie, de derde, zou zijn het aantrekken van de hier al vaker geroemde technisch directeur Luis Campos, een 57-jarige Portugees. Zijn laatste wapenfeit was het aantrekken voor Lille van de transfervrije Rafael Leão, die hij een jaar later voor dertig miljoen verkocht aan AC Milan.”
Spaan maakt een opsomming van pareltjes die door Campos werden ingelijfd. “De hamvraag is natuurlijk of een man met zo’n staat van dienst voor Ajax zou willen werken. Het antwoord is ja, weet ik uit de eerste hand”, zo schrijft de columnist.
<