Ryan Babel is sinds vorig september clubloos maar sluit een terugkeer naar de Nederlandse Eredivisie niet uit. De aanvaller is inmiddels 37 jaar oud een speelde voor het laatst voor het Turkse Eyüpspor.
Na de wedstrijd van de Ajax Legends van afgelopen weekend zei hij er het volgende over: “Ik weet niet of ik gestopt ben, dat ben ik nog aan het uitzoeken. Op dit moment heb ik geen team en geniet ik behoorlijk van mijn vrije tijd. Maar ik vind voetbal nog heel erg leuk, dat is een beetje het probleem”, zegt hij.
Babel kan niet te lang wachten met het doorhakken van de knoop, zo weet hij zelf ook. “Nogmaals: een deel van mij wil voetballen in een team dat leuk voetbal speelt. Anders niet. Maar ik kijk ook tegen de nodige zaken op.” Zo had de linksbuiten het moeilijk bij Eyüpspor, waar hij naar eigen zeggen expres niet opgesteld werd doordat hij niet instemde met een zogenaamde ‘compensatie’.
Ondertussen is Babel nog altijd woonachtig in Istanbul, waar hij ook voor Kasimpasa, Besiktas en Galatasaray speelde. “Als je het verkeer accepteert, is het een topstad. Normaal gesproken is het de bedoeling om er nog te blijven, maar bij de clubs uit Istanboel was in de winter geen plek. En ik had geen zin in flutoffertjes in een of andere uithoek.” Een terugkeer naar Nederland sluit Babel op voorhand niet uit. “Het streelt natuurlijk je ego als je nog ergens belangrijk kan zijn. Maar voorlopig heb ik mijn ego al een flinke tijd geparkeerd. We gaan het zien.”
<