
De 29-jarige spits Vincent Janssen wil niet meer in Nederland voetballen. Hij is namelijk bepaald geen fan van de Nederlandse pers en noemt hierbij Xavi Simons als voorbeeld.
Hij krijgt heel veel kritiek na een mindere periode in Oranje. “Ik vind het verschrikkelijk. De manier waarop in Nederland spelers door de media respectloos worden behandeld, is een van de redenen waarom ik niet meer terug wil naar Nederland om er te voetballen”, zei Janssen in Het Laatste Nieuws.
Ook praatprogramma’s vindt Janssen walgelijk. “Het is comedy capers geworden, toch? Die gasten op tv spreken op een grove manier over spelers, enkel om kijkers te winnen. Ik heb met Xavi Simons een WK gespeeld, da’s gewoon een goeie jongen en een goeie voetballer. In Duitsland bij RB Leipzig speelt hij de pannen van het dak, tegen Real Madrid was hij héél erg goed. Dan heeft hij een slechte wedstrijd met Nederland en wordt hij meteen helemaal afgezeken.”
Janssen was zelf ook vaak het mikpunt van kritiek. De wedstrijd tegen Senegal op het WK was het hoogtepunt. “Het irriteert me dat je in Nederland niet op een beschaafde manier een wedstrijd of een speler kunt analyseren. Ik meen dat echt. Waarom is dat nodig? België is wat dat betreft veel respectvoller.’
<