Pixelbiss/shutterstock
Antony is weer helemaal opgeleefd na zijn overgang naar Real Betis. De Braziliaanse aanvaller lijkt wel een herboren speler te zijn na een erbarmelijke periode bij Manchester United.
En met zijn goede spel voor Betis zou hij zich nu in de belangstelling hebben gespeeld van Arsenal. Met dit nieuws pakken verschillende Spaanse media vandaag uit. Hij zou een relatieve goedkope optie zijn voor ‘The Gunners’. Naar verluidt kost de vleugelspits immers ‘maar’ veertig à vijftig miljoen euro. Vertrekt hij daadwerkelijk naar het Emirates Stadium, dan kan hij daar laten zien dat hij wél goed genoeg is voor de Engelse competitie, waarin hij eerder compleet flopte.
Onlangs vertelde Antony aan DAZN over zijn tijd in Sevilla: “Ik heb mezelf gevonden, ik moest mezelf vinden en gelukkig zijn. Ik had ook nodig dat mijn familie gelukkig zou zijn. Elke dag die voorbijgaat zie ik dat het de beste beslissing is die ik had kunnen nemen. Ik geniet van de stad, de club en alles.”
United betaalde maar liefst 95 miljoen euro voor hem aan Ajax… “Als ze dat soort geld voor je betalen, is het omdat je talent en kwaliteit hebt. Waar ik ook ga, ik zal altijd goed praten over United. Ik ben de club en Erik ten Hag (de inmiddels ontslagen coach met wie hij ook bij Ajax werkte, red.) erg dankbaar voor wat we samen hebben meegemaakt, voor de titels en alles wat ik heb geleerd. Ik heb moeilijke tijden daar gehad, maar ook heel goede. Ik denk dat het me heeft voorbereid om hier vandaag te zijn, me te vermaken.”
Ajax zal haar graantje meepikken
Maakt Antony een nieuwe toptransfer, dan heeft men in Amsterdam sowieso recht op een solidariteitsbijdrage van ongeveer een halve ton. Daarnaast maakt Ajax aanspraak op een doorverkooppercentage van ongeveer tien procent, wat dus neer zou kunnen komen op vier à vijf miljoen euro. Vaak wordt een dergelijk percentage echter berekend over de winst, en die is er sowieso niet.
<