Voetbal4U

"Voor het laatste voetbalnieuws uit binnen en buitenland"

Amateurisme ten top: ‘Echt onbegrijpelijk dat er bij Oranje geen lijstje is’

Voormalig voetballer en huidig analist Pierre van Hooijdonk vind het echt onbegrijpelijk dat er gisteren geen strafschoplijstje werd gehanteerd bij het Nederlands elftal. Dit liet hij weten na de 0-4 overwinning van Oranje op Malta. In het duel kregen ze twee strafschoppen die werden benut door Cody Gakpo.

Tijdens het interview liet Gakpo weten dat er van te voren geen afspraken over waren gemaakt. “Volgens mij wist niemand wat de afspraak was met penalty’s vandaag. Het was tussen mij en Wout (Weghorst, red.). Iedereen kent Wout. Hij wil ook gewoon scoren, maar ik wilde de verantwoordelijkheid op me nemen.”

Ook Weghorst werd gevraagd naar de strafschop(pen). “Ik wilde hem graag nemen, maar Gakpo ook. We zijn twee spelers die een penalty kunnen nemen. Hij nam hem en ja goed, hij ging erin”, aldus de spits van Ajax. Van Hooijdonk keurt die onduidelijkheid niet goed. “Ik vind het echt heel erg bijzonder dat de afspraken op het allerhoogste niveau niet duidelijk zijn. Dat vind ik echt onbegrijpelijk.”

“Op papier zetten”

“Dat is voor mij het eerste en makkelijkste wat je als bondscoach op papier kan zetten. Daar zal iedereen zich, helemaal bij het Nederlands elftal, normaal gesproken aan houden.” Rafael van der Vaart denkt te weten hoe het zit. “Ik denk dat ze gezegd hebben: Jullie twee nemen ze, kijk maar wie het best in de wedstrijd zit. Dan heb je al gedoe: wanneer zit iemand goed in de wedstrijd?”

“Een spits heeft het vaak nodig als hij niet in de wedstrijd zit. Gakpo neemt ze volgens mij altijd als Memphis niet speelt. Ik dacht: nou, dat is wel duidelijk dan. Blijkbaar toch niet”, aldus de oud-voetballer.

<

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *