‘Ontevreden Oranje-sterspeler (28) krijgt steun van zijn clubtrainer’
Frenkie de Jong liet zich onlangs kritisch uit over een geplande competitiewedstrijd van FC Barcelona in de Verenigde Staten. Bij zijn club kan de 28-jarige middenvelder op de nodige steun rekenen voor deze opvatting.
Op 20 december spelen Villarreal en FC Barcelona dan tegen elkaar in Miami. Hij sprak tijdens zijn verblijf bij het Nederlands elftal zijn onvrede uit over deze kwestie. “Ik begrijp waarom de spelers niet blij zijn. Ik ben ook niet blij”, reageerde trainer Hansi Flick vrijdagmiddag tegenover de verzamelde journalisten.
De Jong is dus één van de spelers die zijn onvrede heeft geuit. Volgens Flick is dit ‘niet goed’ voor de spelers, maar ook niet voor LaLiga in het algemeen. “Want het is voor ons een uitwedstrijd die nu op neutraal terrein wordt gespeeld. Ik zou andere clubs begrijpen als zij daar niet blij mee zijn.”
“Amerikaanse sportmarkt veroveren”
Barcelona-president Joan Laporta denkt de Amerikaanse sportmarkt te kunnen veroveren met deze trip. In januari reist men ook nog af naar Saudi-Arabië voor de strijd om de Supercopa de España. “We kennen de situatie, we respecteren die”, aldus Flick, die desondanks wel zijn onvrede laat blijken.
De Serie A heeft een soortgelijke trip ingepland voor AC Milan en Como 1907, in Australië. De UEFA was niet content met dat feit, maar kon vanwege de FIFA-reglementen geen ‘nee’ verkopen. Men is druk bezig om deze situatie te verhelpen om toekomstige trips in competitieverband te kunnen verbieden.
<