Voetbal4U

"Wij zijn Voetbal"

‘Ronald Koeman zet man van 65 miljoen buiten de basiself’

Afgelopen zomer verruilde Xavi Simons het Duitse RB Leipzig voor een nieuw avontuur bij Tottenham Hotspur. Met de transfer was een bedrag gemoeid van wel 65 miljoen euro. Maar een groot succes is zijn nieuwe avontuur nog niet te noemen.

Hij heeft nu negen wedstrijden gespeeld namens zijn nieuwe werkgever, vijf in de Premier League, drie in de Champions League en één in de EFL Cup (niet allemaal als basisspeler overigens) en de teller staat op één assist.

De achterban van The Spurs begint al te morren over de Nederlander: “Ik weet zeker dat ik hier kritiek op ga krijgen, maar eerlijk gezegd had ik veel meer van Xavi Simons verwacht. Ik ben totaal niet onder de indruk van hem.” En: “Xavi Simons is ongelooflijk… middelmatig.” Ook wordt hij in Engeland met Florian Wirtz vergeleken, die nog meer geld kostte maar óók niet presteert. Tottenham-trainer Thomas Frank: “Ik vind dat een heel goede vraag en ook een heel goede vergelijking. Net als Wirtz is Simons een heel goede speler. Een heel goede speler komt in een paar situaties terecht: een nieuw land, een nieuwe club, een nieuwe stad. Je moet je gewoon aanpassen, dat hoort erbij.”

“We worden allemaal elke wedstrijd beoordeeld. Maar we moeten ook het grotere plaatje zien en het over langere tijd beoordelen”, aldus de Deen. “Ik werk met hem en vraag hem om meer in de zestien te komen. Was er een opvallend moment? Nee, maar er zijn glimpen. Ik denk dat het telkens een beetje de goede kant opgaat. We verwachten meer intensiteit van hem, maar het is een speler waar ik in geloof: hij heeft de pass en visie.”

“Lijkt helemaal mis te gaan met Xavi Simons”

Er zijn in Engeland echter media die het helemaal mis zien gaan met Xavi. Die al naar het aankomende wereldkampioenschap wijzen. Onder Ronald Koeman krijgt Simons in het algemeen best veel speelminuten bij het Nederlands elftal, maar de laatste tijd is hij vooral vaak invaller. En als hij bij The Spurs op de bank komt te zitten, tja, wat dan, vraagt men zich af. Gaat hij dan helemaal niet mee naar het WK 2026?

<

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *