kvinl/shutterstock
Bondscoach Ronald Koeman heeft bij het Nederlands elftal de beschikking over heel wat goede verdedigers. Denk aan Jurrien Timber, Matthijs de Ligt en ook Micky van de Ven die furore maken in de Engelse Premier League. En dit zou zomaar ten koste kunnen gaan van de 34-jarige Virgil van Dijk.
Columnist Henk Spaan is lovend over het trio Timber, De Ligt en Van de Ven. Zo laat hij ook weten in zijn column voor ‘Het Parool’. ‘Engeland fluit van bewondering naar Timber en De Ligt’, stelt Spaan.
Vooral het technische inzicht van Timber is bewonderingswaardig, concludeert Spaan. ‘Denderde hij tot voor kort over Bukayo Saka heen die naar binnen gleed, nu speelt hij iets meer naar voren aan de binnenkant, zodat Saka op de vleugel kan blijven. Het zegt alles over zijn tactische bewustzijn. Verder gaf hij Arsenals meeste passes het strafschopgebied in.’
“De Ligt komt wekelijks in een betere vorm’
Hoewel De Ligt niet op het niveau van Timber zit, behoort hij wekelijks tot de besten bij Manchester United. ‘Hij groeit per week naar een betere vorm. Het loopwerk voorin van Cunha en Mbeumo helpt ook de verdediging enorm en geeft Fernandes meer bewegingsvrijheid. Ik denk dat Timber en De Ligt met grote belangstelling Virgils vorm in de gaten houden’, besluit de columnist.
<