kvinl/shutterstock
Het zou heel goed kunnen dat Ronald Koeman momenteel bezig is aan zijn laatste maanden als bondscoach van het Nederlands elftal. Na het WK in de VS, Canada en Mexico loopt zijn contract namelijk af. De 62-jarige oefenmeester lijkt aan te sturen op een vertrek.
Hij heeft het nog altijd naar zijn zin als bondscoach van Nederland en ziet nog voldoende uitdaging. “Dat was vorig jaar zo met het EK en dat is ook zo met het WK volgend jaar”, vertelde hij tijdens de bedrijvenbeurs Contacta in Goes, opgetekend door PZC. “Het kan daarna heel goed zijn dat ik stop en dat ik dan andere dingen ga doen.”
“Bezig aan tweede periode bij Oranje”
Koeman is bezig aan zijn tweede periode bij het Nederlands elftal. Hij stond eerder van 2018 tot 2020 aan het roer, maar vertrok toen naar Barcelona. Na het WK 2022 keerde Koeman weer terug als opvolger van Louis van Gaal.
Voordat Koeman beslist over zijn toekomst bij Oranje, is hij nog volop bezig met deelname aan het WK. Hij denkt zelfs al na over de invulling van zijn selectie. “Normaal gesproken mag je 26 spelers meenemen. Zoals ik er nu in sta zullen er drie jongens bij zijn die de toekomst zijn van het Nederlands elftal. Als een soort opleiding, ervaring. Iets waar ze wat aan hebben in het vervolg van hun carrière.”
Zo haalde Koeman in september al Sem Steijn voor het eerst bij Nederlands elftal, net als Mexx Meerdink een maand later. Hij raakte alleen geblesseerd op de training. Luciano Valente en Emanuel Emegha mogen zich deze interlandperiode voor het eerst bewijzen bij Oranje.
<