PSV wist gisteren te verbazen door in de Champions League met 1-4 te winnen op bezoek bij het Liverpool van manager Arne Slot. Jerdy Schouten was één van de uitblinkers bij de Eindhovenaren, maar ook vleugelverdediger Anass Salah-Eddine liet zich van zijn beste kant zien.
In allerlei talen wordt er vol verbazing gereageerd op de prestatie van de PSV-uitblinker: “Salah-Eddine, wie is dat in godsnaam? Die man speelt goed zeg.” Op een gegeven moment werd Salah gewisseld en Federico Chiesa gebracht: “Bracht Liverpool Chiesa in om te scoren, of alleen om Anas Salah Eddine aan te vallen omdat hij Salah de hele wedstrijd in zijn zak had?” “Salah-eddine cooking Salah”, is een andere veelgedeelde reactie.
Ook in het Nederlands wordt er natuurlijk over de back gesproken: “Als Ivan Perisic geblesseerd is hebben we geluk dat Mohamed Salah in Eindhoven uit de broekzak van Salah-Eddine kunnen halen. Wat een avond!” Dan een reactie in het Frans: “Ik ben overdonderd door de wedstrijd Anass Salah-Eddine.” En nog eentje: “Ik heb de wedstrijd opgezet om te kijken, het is waanzinnig hoe hij hem (Mohamed Salah, red.) in zijn zak heeft gestoken, goed gedaan Salah Eddine.”
“Veel lof voor prestatie van Anass Salah-Eddine”
Er zijn ook veel Marokkanen die hem nu in het nationale elftal willen zien starten: “Salah Eddine baart ons grote zorgen. We zullen, zodra Hakimi terug is, moeten beslissen of we Mazraoui links laten spelen of Salah Eddine laten starten.” Zelfs de fans van Liverpool doen mee: “Die linksback, Salah-Eddine, is bizar goed.”
Ajax krijgt nog een klein trapje na: “Het is wel verstandig dat Ajax Anass Salah-Eddine heeft laten gaan. Die is immers niet van het niveau dat ze daar nastreven.”
<