JanvanDasler/shutterstock
Het zou misschien beter zijn als Ajax volgend seizoen niet actief is in Europa. Althans, dit is de opvatting van oud-voetballer en huidig analist Rafael van der Vaart. Ze kunnen zich daardoor volledig gaan richten op de nationale competitie.
“Wat is er dit seizoen nog realistisch voor Ajax? Ze zijn veilig, haha”, begint Van der Vaart met een knipoog. “Ik denk dat het voor Ajax heel goed zou zijn als ze, en dat klinkt een beetje gek, niet Europees gaan voetballen. Gewoon een jaartje volledig focussen op de competitie en niks anders.” Hoewel dit financieel nadelig zou zijn voor Ajax, kijkt Van der Vaart daar niet naar. “Dan kan je rustig bouwen en dingen proberen”, legt hij uit. “Proberen om weer naar boven te komen. Dan maar Conference League, of zo. Gewoon even rust.”
“Champions League is te hoog gegrepen”
“De Champions League is gewoon even te hoog gegrepen. Dat is lullig, maar daar komen ze tekort”, vervolgt Van der Vaart. “Dan speel je af en toe een kwartier goed, maar dan verlies je toch weer tegen een matig Benfica bijvoorbeeld.”
<