VladimirZhoga/shutterstock
Hoewel het sportief gezien iets meer voor de wind gaat bij Ajax, is dat op bestuurlijk vlak wel anders te noemen. De volgende die momenteel zwaar onder druk staat bij de Amsterdammers is directeur voetbal Marijn Beuker.
Het NRC schreef onlangs het volgende over hem: “Beuker kleurt verhalen achteraf vaak nét iets mooier in. Zo vermeldt hij op LinkedIn dat hij een bachelor behaalde in ‘sportmanagement’ en ‘sportpsychologie’ – wat niet zo is. ‘Het waren componenten’ van zijn studie commerciële economie aan de Hogeschool van Amsterdam, zegt hij nu, een vervolg op zijn mbo-opleiding. ‘Ik heb daar geen papiertje voor.’ Hij ziet er weinig kwaad in. LinkedIn is toch ‘per definitie nét een mooier visitekaartje’ dan de werkelijkheid?
Ook zou deze bestuurder niet bij iedereen in de Johan Cruijff ArenA even goed liggen… “Intern zorgt de aanpak van Beuker dan al voor grote verdeeldheid, blijkt uit gesprekken met 21 mensen binnen en rond Ajax. Zij vertellen over een directeur die niet zit te wachten op opvattingen die botsen met de zijne. Iemand die zo overtuigd is van zijn eigen kunnen dat hij collega’s die tegen hem ingaan mijdt en uitsluit. Een deel spreekt op basis van anonimiteit, vanwege de angst voor juridische consequenties en om relaties en carrière te beschermen.”
“Marijn Beuker flink onder druk bij Ajax”
Volgens zowel Henk Spaan als Valentijn Driessen is het binnenkort over en sluiten voor Beuker. Althans, als het loopt zoals het hoort. De eerstgenoemde journalist schrijft in Het Parool: “Ik weet wel dat in elke andere bedrijfstak dan het voetbal iemand die liegt over zijn opleiding zijn bureau kan leegruimen.” Driessen zegt op zijn beurt in Vandaag Inside: “Eigenlijk is hij nu al niet meer te handhaven. Van de week stond er in het NRC een heel verhaal. Hij neemt eigenlijk een loopje met de waarheid. Hij heeft een LinkedIn account en daar geeft hij gewoon aan dat hij een bachelor Sportmanagement en Sportpsychologie heeft gedaan, maar dat blijkt dan een heel klein onderdeel te zijn van een studie commerciële economie. Dat is natuurlijk gelul.”
<