Telstar-trainer vergeleken met Arne Slot en Peter Bosz: ‘Zit wel een lijn in’
Anthony Correia wil nog niet vergeleken worden met de ervaren oefenmeesters Arne Slot en Peter Bosz. Dit heeft de 43-jarige succestrainer van Telstar laten weten in een gesprek met het medium Voetbal International’.
Afgelopen zomer verraste hij met de IJmuidenaren door naar het hoogste niveau te promoveren. Nu gaat Telstar als vijftiende de winterstop in en heeft het de mogelijkheid om ook na dit seizoen nog in de Eredivisie te spelen. Correia wordt inmiddels op handen en voeten gedragen. “Maar mij vergelijken met Slot en Bosz is nog niet aan de orde. Om bij mezelf te blijven: bij Odin en Katwijk liet ik mijn ploeg op dezelfde manier voetballen als nu bij Telstar. Wat dat betreft zit er wel lijn in.”
In het interview geeft de trainer van Telstar aan waar hij vooral bekend om wil staan. “Voorop staan energie en intensiteit. Met hoog druk zetten nemen we risico. Lukt dat niet, dan leveren we met veel intensiteit lage druk. In balbezit moet er veel creativiteit en beweging zijn. Mijn spelers moeten zich vrij voelen om aan de bal risico te nemen. Acties maken, passes geven door de linies heen.
“Telstar maakt dit seizoen indruk in de Nederlandse Eredivisie”
Telstar staat momenteel op handhaving, maar versterking is volgens Correia wel geboden tijdens de winterstop. “Het geraamte van de ploeg staat, maar we willen in de tweede seizoenshelft sterker voor de dag komen. Wat scorend vermogen is van harte welkom, maar daar zit bijna elke club achteraan. En een nieuw leiderstype zouden we ook wel kunnen gebruiken.”
<