Voetbal4U

"Voor het laatste voetbalnieuws uit binnen en buitenland"

‘Cambuur-trainer Henk de Jong (61) nieuwe bondscoach van Curacao’

VoetbalnieuwsHenk de Jong zou in beeld zijn om de nieuwe bondscoach te worden van Curacao. Met dit nieuws pakte Johan Derksen gisteren uit in het programma ‘Vandaag Inside’. De 61-jarige oefenmeester liet onlangs weten te stoppen als trainer van SC Cambuur.

Hij kent een indrukwekkende staat van dienst bij Cambuur en loodste de Leeuwarders dit seizoen naar de Eredivisie. Het clubicoon maakte snel bekend dat hij niet als hoofdtrainer meegaat naar het hoogste niveau, wat te maken heeft met de gezondheid van zijn vrouw. Daarom is hij volgend seizoen actief als assistent-trainer van Johan Plat bij Cambuur.

“Henk de Jong in beeld bij nationale bond van Curacao”

“Er is een lobby gaande voor Henk de Jong, om hem trainer van Curaçao te laten worden”, valt Derksen plots met de deur in huis. “Oh echt, is dit een grap of niet? Henk de Jong?”, reageert Wilfred Genee stomverbaasd. René van der Gijp vraagt zich af of De Jong in beeld is als assistent-trainer. “Nee, als bondscoach van Curaçao”, verduidelijkt Derksen.

Sinds het terugtreden van Dick Advocaat staat Fred Rutten aan het roer bij Curaçao. In principe zal hij The Blue Wave coachen op het naderende WK, waar het eiland debuteert. “Fred doet alleen het WK, maar ze moeten daarna een nieuwe trainer”, zegt Derksen.

<

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *