Voetbal4U

"Voor het laatste voetbalnieuws uit binnen en buitenland"

‘Blind en Van Gaal voor schut gezet door Francesco Farioli’

Ajax Logo
JanvanDasler/shutterstock

Clubwatcher Mike Verweij heeft hard uitgehaald naar Francesco Farioli. Hij gelooft namelijk helemaal niets van zijn verhaal over Ajax. In zijn optiek geeft hij tijdens het interview de heren Daley Blind en Louis van Gaal ook nog eens een flinke sneer.

Hij gaat in Kick-off in op het interview van Farioli met Voetbal International, het Algemeen Dagblad en ESPN. “Farioli werd eindelijk ontmaskerd dankzij onze collega’s, want het contact met FC Porto dateerde van januari vorig jaar. Dat betekent eigenlijk dat er sinds januari al een akkoord was. Het zijn enorme krokodillentranen geweest na die wedstrijd tegen FC Twente. Hij had voor zichzelf allang besloten dat hij naar FC Porto wilde.”

Overigens erkende Farioli dat FC Porto zich in januari al meldde, maar hield hij toen de boot af. Pas na zijn vertrek bij Ajax klopte voorzitter AndrĂ© Villas-Boas weer aan. Daar heeft Verweij geen boodschap aan. “Als je dan met eisen komt dat je elf mensen in je eigen staf wil hebben…”, beweert De Telegraaf-verslaggever. “Het was een trainer die twee Turkse clubs had gehad en een jaartje bij Nice had gezeten. Bij Ajax begon hij heel matig. Daarna heeft hij het fantastisch gedaan en heel veel uit de selectie gehaald, die gewoon niet heel goed was. Daar moeten we hem de credits voor geven.”

“Maar diezelfde Farioli gaf in de laatste vijf wedstrijden ook een voorsprong van negen punten weg op PSV, en werd daardoor geen kampioen. Als je dan als club toestaat dat hij elf mensen meeneemt, waaronder drie koks, dan ben je als clubbestuurder niet wijs”, vervolgt Verweij, die er geen misverstand over laat bestaan. “Hij heeft gewoon een breuk geforceerd. Hij heeft staan huilen voor die supporters en Ajax zat in zijn hart, iedereen trapt erin.”

De clubwatcher begrijpt wel dat de Italiaan ‘enorm gefrustreerd’ was in Amsterdam. “Om te zien dat er bij Ajax dingen niet goed gaan, daar hoef je geen raketgeleerde voor te zijn. Ik snap best dat hij tegen dingen aan is gelopen, maar dat is voornamelijk het stroperige. Alles gaat over zes, zeven schijven.”

‘Vervolgens komt Verweij terug op een andere uitspraak. “Ik vind eigenlijk dat Farioli Danny Blind en Louis van Gaal een enorme klap in de nek geeft. Hij zegt gewoon: er is weinig voetbalkennis binnen Ajax.” De journalist bestrijdt dat met de aanwezigheid destijds van adviseur Van Gaal, commissaris Blind en technisch directeur Alex Kroes, die jarenlang als zaakwaarnemer werkte en algemeen directeur van Go Ahead Eagles was.

“Francesco Farioli is een berekende man”

“Iedereen trapt in zijn toneelspel. Mensen vergeten dat hij alles berekent. Dat hij nu mensen op audiĂ«ntie laat komen, drie dagen nadat Ajax vijfde is geworden en alles heeft verspeeld, is natuurlijk geen toeval”, besluit Verweij, die zelf niet aanwezig was bij het interview in Portugal.

<

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *