Dick Advocaat heeft een nieuw contract getekend bij de nationale bond van Curacao. Dit hebben ze vandaag zelf laten weten via hun digitale kanalen. Hij staat nu tot de zomer van 2027 onder contract bij ‘The Blue Wave’.
Na het historische WK van enkele maanden geleden, waarop Curaçao debuteerde en meteen ook haar eerste punt ooit pakte, hield Advocaat de deur voor een langer dienstverband op het eiland al op een kier. Nu maakt de nationale ploeg van Curaçao bekend dat de 78-jarige oefenmeester een nieuw contract heeft getekend. Daardoor ligt Advocaat tot en met 31 juli 2027 vast bij het Caribische eiland.
“We hebben samen iets speciaals bereikt. Ik kijk ernaar uit daarop om verder te bouwen met alle spelers en staf”, reageert Advocaat op zijn contractverlenging. Aanstaande vrijdag maakt de Haagse coach al zijn selectie bekend voor de Nations League-wedstrijden die Curaçao de komende interlandperiode speelt. Duels met Costa Rica (uit), Nicaragua (thuis) en Trinidad en Tobago (zowel thuis als uit) wachten in die periode.
Doordat Advocaat nu tot en met juli 2027 vastligt bij Curaçao, kan hij nog een eindtoernooi mee gaan maken met The Blue Wave. In de zomer van 2027 wordt er namelijk een nieuwe editie van de Gold Cup afgewerkt. Curaçao zal zich via de Nations League moeten gaan kwalificeren. Als de formatie van Advocaat eerste of tweede wordt in de groep met Costa Rica, de Dominicaanse Republiek, Haïti, Nicaragua en Trinidad en Tobago, dan gaat het door naar de kwartfinale van de Nations League. Alle winnaars van die kwartfinale, plaatsen zich weer voor de Gold Cup.
Als Curaçao ten onder gaat in de kwartfinale, waarin de Verenigde Staten, Mexico, Canada of Panama de tegenstander is, dan krijgt het een tweede kans voor Gold Cup-kwalificatie in een ander tweeluik dat gewonnen moet worden. Datzelfde geldt voor het scenario waarin Curaçao als derde of vierde eindigt in de Nations League-poule. Zelfs als de manschappen van Advocaat vijfde of zesde worden in de poule, kan de Gold Cup via een omweg nog behaald worden.
<✍️ 𝗗𝗶𝗰𝗸 𝗔𝗱𝘃𝗼𝗰𝗮𝗮𝘁 𝘀𝘁𝗮𝘆𝘀 𝘄𝗶𝘁𝗵 𝗧𝗵𝗲 𝗕𝗹𝘂𝗲 𝗪𝗮𝘃𝗲!
FFK and head coach Dick Advocaat have extended their partnership through 31 July 2027. 🇨🇼
Under Advocaat’s leadership, Curaçao has made important strides on the international stage. With this extension,… pic.twitter.com/uJXX98iYOz
— Curaçao National Football Team (@TheBlueWaveFFK) September 9, 2026
