De voetbalwedstrijden in de Nederlandse Eredivisie zullen voortaan direct gestaakt worden als er vuurwerk richting het veld of de tribunes wordt geschoten. Met dit nieuws pakt de minister van Justitie en Veiligheid na overleg met onder meer de KNVB en de politie vandaag uit.
De recente vuurwerkincidenten bij SC Cambuur – Feyenoord en FC Utrecht – Go Ahead Eagles zijn de aanleiding daarvoor. Die recente incidenten onderstrepen de noodzaak om gezamenlijk een vuist te maken tegen ernstige veiligheidsincidenten rond voetbalwedstrijden, zo valt er te lezen in het gezamenlijke statement van de partijen. ‘Het is schandalig dat een kleine groep stadionbezoekers zich zo misdraagt en het verpest voor de andere bezoekers.’ Deze week kwamen de KNVB, het Openbaar Ministerie, de politie, de minister van Justitie en Veiligheid en burgemeester Paul Depla (namens alle burgemeesters met betaald voetbalorganisaties in hun gemeenten) samen naar aanleiding van de ongeregeldheden.
Nu is et door het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in het protocol opgenomen dat wedstrijden direct gestaakt zullen worden, zodra er vuurwerk wordt gegooid of afgeschoten richting andere tribunes of het veld. Ook werkt de voetbalbond samen met de clubs om aanvullende maatregelen te nemen tegen vuurwerk in het stadions.
“Veiligheid komt in het geding”
‘Vuurwerk wordt meer en meer als wapen ingezet, dit brengt de veiligheid in de stadions in het geding en zorgt voor onveilige situaties voor andere bezoekers en spelers’, zo wordt er gesteld. De betrokken partijen zullen zoveel mogelijk dadergericht straffen, maar collectieve maatregelen zullen toegepast blijven worden bij ‘herhaald wangedrag of hevige escalaties’.
<