FC Groningen zou een volledig akkoord hebben bereikt met Hans Hatenboer. het zou gaan om een verbintenis tot het einde van het seizoen. De 32-jarige middenvelder is momenteel transfervrii nadat hij deze zomer vertrok bij het Franse Stade Rennes.
Met dit nieuws pakt het ‘Dagblad van het Noorde’ vandaag uit. Een terugkeer bij Groningen werd al langer genoemd als optie, maar nu is door beide partijen de daad bij het woord gevoegd. Hateboer moet nog medisch gekeurd worden, maar als daar geen problemen worden gevonden, zal de vleugelverdediger voor minimaal één seizoen terugkeren in Groningen.
Voor Hateboer is de Euroborg bekend terrein. De back speelde van 2006 tot 2017 in de jeugd en het eerste van FC Groningen. In totaal kwam hij tot 87 Eredivisie-duels alvorens hij in 2017 de overstap maakte naar Atalanta Bergamo. Na een periode van zeven jaar in Italië speelde Hateboer ook nog bij Stade Rennes en Olympique Lyon, maar beide periodes in Frankrijk leverden weinig succes op.
“Een buitenkansje voor de Noorderlingen”
Groningen zag het contracteren van Hateboer als een zeer bruikbaar buitenkansje. De ploeg van Dick Lukkien is dun bezet op de links- en rechtsbackpositie en de verdediger kan ook voor de nodige routine in de selectie zorgen.
<