Ajax gaat nog acht wedstrijden vlammen: ‘Oscar Garcia (51) verwacht er veel van’

Oscar Garcia de nieuwe hoofdtrainer van Ajax verwacht veel van de laatste acht competitiewedstrijden die er dit seizoen nog op het programma staan. Hij wil vooral de mentaliteit van de Amsterdammers gaan veranderen, en zet daarnaast vol in op de tweede plek op de ranglijst.
“Het is voor mij een grote eer om coach te zijn van deze grote club”, begint García in gesprek met de clubmedia dinsdag, vlak nadat hij zijn eerste training leidde van het eerste team. “Het is een club vol historie. Ik weet wat de club voor veel mensen betekent. Ik wil het sentiment zo snel veranderen.”
Volgens de Spaanse oefenmeester begint dat bij de instelling van zijn spelers. “We hebben net de eerste training achter de rug en de mentaliteit van de selectie vandaag was fantastisch. Dit moet de norm zijn. Niet alleen vandaag, maar de lat moet de komende tijd nóg hoger komen te liggen”, stelt García.
“Vijfde plaats op de ranglijst is Ajax onwaardig”
Ajax staat momenteel op de vijfde plaats in de Eredivisie, iets wat volgens de oefenmeester niet past bij de status van de club. “Dat is niet waar Ajax hoort te staan. We zullen strijden voor de tweede plek en we moeten ambitieus zijn. Want Ajax moet omhoogkijken en niet omlaag. Gezien de kwaliteiten van het team weet ik zeker dat we op korte termijn voor veranderingen kunnen zorgen.”
García hoopt dat die veranderingen ook zichtbaar worden voor de achterban. “Ik wil dat de fans weer trots worden op het team en op de spelers die alles geven voor de club”, besluit hij.
<