‘Feyenoord wil af van Eric Gudde’
Na trainer Mario Been dreigt ook Eric Gudde zijn functie bij Feyenoord te verliezen. Zijn weinig daadkrachtige optreden van de afgelopen dagen zou gevolgen hebben voor de algemeen directeur, meldt RTV Rijnmond.
Volg ons op TikTok voor de laatste transferupdates!
Bij een vertrek van Gudde is Martin van Geel de beoogde opvolger. De huidige technisch directeur krijgt dan een dubbelrol. Volgens de Rotterdamse zender heeft de algemeen directeur zijn laatste krediet in De Kuip verspeeld. Commercieel directeur Mark Koevermans zou de beleidsbepaler zelfs openlijk afvallen.
Ook vanuit de raad van commissarissen neemt de druk op Gudde toe. Boudewijn Poelmann, voormalig lid van de raad, zou eerder deze week een intern rapport hebben gelekt, waarin een vernietig oordeel werd geveld over Peter Bosz, financieel directeur Onno Jacobs en Gudde. Bosz is inmiddels alweer enige tijd vertrokken bij Feyenoord en ook Jacobs kondigde zijn afscheid reeds aan.
Het ligt in de lijn der verwachting dat ook Gudde aan de beurt komt. In het rapport wordt Gudde verantwoordelijk gehouden voor de mislukte transfer van Jonathan De Guzman naar Manchester City. Gudde zou hebben geweigerd om een tussenpersoon te betalen en de raad verkeerd hebben ingelicht. City bood destijds 14,1 miljoen euro voor de Canadees, die vorig jaar zomer transfervrij vertrok naar Real Mallorca.
Poelman, die momenteel een rol speelt bij de Vrienden van Feyenoord, zou Gudde willen ontslaan. In de raad had hij hiervoor onvoldoende draagvlak, maar binnen de investeerdersgroep zou hij nu meer steun krijgen.
