Voetbal4U

"Voor het laatste voetbalnieuws uit binnen en buitenland"

Achttal Congolezen laat nationale team stikken zonder afbericht

Acht internationals van Congo hebben zich zonder opgaaf van redenen niet gemeld voor het WK-kwalificatieduel met Kameroen van zaterdag. Dat vertelt een verbaasde bondscoach Claude Leroy.

Volg ons op TikTok voor de laatste transferupdates!

“Het wordt zeker geen gemakkelijke wedstrijd voor ons, omdat we acht sleutelspelers missen. Zij hebben zich niet gemeld toen ze werden opgeroepen. Ik hoop dat mijn jongens hun beste beentje voorzetten”, zegt de Franse bondscoach in gesprek met Reuters.

De spelers die ontbreken zijn niet de minsten. Onder meer Lomana LuaLua en Anderlecht-aanvaller Dieumerci Mbokani zijn absent. Leroy is desondanks vol vertrouwen in de kansen van ‘zijn’ Congo. Het duel met Kameroen is bovendien bijzonder voor de Fransman. Met het land won hij in 1988 de Afrika Cup.

“Kameroen heeft niet dezelfde kwaliteiten in huis als in de periode dat ik er trainer was”, zegt Leroy, die zaterdag onder meer Heracles Almelo-speler Willie Overtoom zal tegenkomen. Hij kan zijn officiĆ«le debuut maken namens het land.

Leroy: “Tegelijkertijd weer ik dat zij klaar zijn om te vechten. De meeste spelers zijn bovendien professional in Europa, zij beschikken over een ijzersterke mentaliteit. Het zal niet gemakkelijk worden, maar we doen ons best.”

<

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *