
PSV kroonde zich afgelopen weekend tot kampioen van Nederland. De Eindhovenaren kunnen terugkijken op een uitstekend seizoen, en dat betekend dat er de nodige interesse zal zijn in haar spelers.
Toch wil Earnest Stewart voorkomen dat PSV leegloopt, al geeft de technisch directeur tot dat ook de Eindhovenaren niet ontkomen aan het verkopen van een topspeler. In gesprek met Voetbal International geeft Stewart aan dat hij het als taak ziet om als technisch directeur bij PSV geld te genereren. “Dat is waarom we bij PSV ieder seizoen één of meer grote verkopen willen doen.” Volgens de Amerikaan is daar ook geen ontkomen aan. “Maar dat is bij bijna iedere club hier zo. Dat is het Nederlandse model. Dat blijft bij ons ook zo. En het zou kunnen dat we dat na dit seizoen ook weer gaan doen.”
Volgens Stewart is de situatie bij PSV wel anders geworden nu de Eindhovenaren al weten dat ze Champions League-voetbal gaan spelen, waardoor er volgens de technisch directeur andere beslissingen kunnen worden genomen. “Het geld dat daaraan hangt, maakt het makkelijker om een keer een andere beslissing te nemen. We zouden een keer nee kunnen zeggen tegen een verkoop. Dat is lekker en het neemt wat druk weg. En in het kopen van spelers helpt het ook.”
Tegenover het weekblad geeft Stewart aan dat PSV er goed op staat. “We zouden nu ook aan de voorkant al wat kunnen doen en we zijn niet meer zo afhankelijk van verkopen voor we de volgende stap kunnen maken. Maar zomaar blanco meerdere dingen doen, dat is ook niet het geval.”
<