Voetbal4U

"Voor het laatste voetbalnieuws uit binnen en buitenland"

‘Onder vuur liggende Oranje-speler (21) beslissend in topper’

Xavi Simons wist gisteren uit te pakken door met RB Leipzig met 2-0 te winnen van Borussia Dortmund. Met een goal en een assist was hij de uitblinker in de Bundesliga-topper.

Beide clubs doen het dit seizoen minder dan verwacht. Leipzig wist dit kalenderjaar pas twee van zijn tien competitieduels te winnen en stond voor aanvang van het duel slechts zevende. Dortmund maakt het zo mogelijk nog bonter met een voorlopige elfde plaats. Volgens Simons kan de ploeg van coach Marco Rose echter ‘niet gaan zitten huilen’ en is hij ‘degene die nu naar voren stapt’. Die woorden maakte de 21-jarige spelmaker al snel waar.

Xavi Simons maakt indruk

In de achttiende minuut opende Simons in de rebound de score nadat een schot van David Raum nog was gekeerd. Bijzondere bijkomstigheid: het was zijn vijftigste Bundesliga-wedstrijd voor Leipzig. Daarin wist hij vijftien keer te scoren. Kort na rust had de oud-speler van PSV en Paris Saint-Germain ook een groot aandeel in de tweede treffer. Loïs Openda nam zijn hoekschop knap in één keer op de schoen en vond het net.

Het was daarna aan doelman Péter Gulácsi te danken dat Dortmund niet terugkwam in de wedstrijd. Hij redde onder meer subliem op pogingen van Serhou Guirassy en Karim Adeyemi. Leipzig stijgt zodoende naar de vijfde plaats en doet weer volop mee in de strijd om de Champions League-tickets. Dortmund blijft elfde.

<

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *