Voetbal4U

"Voor het laatste voetbalnieuws uit binnen en buitenland"

‘Erbarmelijke beslissing kostte Ajax 300 miljoen euro’

Ajax lijkt inmiddels uit de financiële problemen te zijn. In de zomer van 2023 kozen de Amsterdammers ervoor om Sven Mislintat aan te stellen als technisch directeur. De gevolgen van deze beslissingen waren vreselijk te noemen.

Analist Aad de Mos ziet nu hetzelfde ontstaan bij Feyenoord. In de podcast ‘Twee Vierthe met Aad’  van het medium ‘Soccernews’ gaat hij hier verder op in. Als technische man bij Ajax deed hij liefst twaalf aankopen en smeet hij met geld. Van de twaalf spelers die aangekocht werden, spelen alleen Josip Sutalo, Anton Gaaei en Branco van den Boomen nog bij Ajax. Jakov Medic, Carlos Forbs, Gastón Ávila, Borna Sosa, Sivert Mannsverk en Chuba Akpom worden momenteel verhuurd.

Ajax diep in de problemen door Sven Mislintat

De uitgaven van Mislintat zorgde voor een lange nasleep en negatieve gevolgen voor Ajax. “Het mismanagement begon bij het aanstellen van Mislintat”, barst De Mos los in Stalen Snor, een onderdeel van Twee Viertje met Aad. “Als Ajax Mislintat aanstelt en al die transfers toelaat…”, vervolgt de analist. “Daarvoor ook al met Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar. Dan ben je gauw 300 miljoen euro kwijt in het voetbal.”

Ook bij Feyenoord ziet De Mos wat dingen misgaan op bestuurlijk vlak. “Je ziet mismanagement op basis van het aanstellen van een coach. Een coach is natuurlijk niet onbelangrijk voor een team. Kijk maar naar de manier van werken; er zal best een reden zijn waarom er nu zoveel blessures zijn. Na het vertrek van Arne Slot zal er op een andere manier gewerkt zijn. Dat is dus kapitaalvernietiging op het veld”, aldus De Mos.

<

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *