Één grote chaos bij Ajax: ‘Spelers zijn helemaal niet met voetbal bezig’
Voormalig voetballer en huidig analist Willem van Hanegem is van mening dat het bij Ajax momenteel één grote bende is. Hij ziet dat de spelers binnen de lijnen helemaal niet bezig zijn met voetbal, en hij stelt ook dat trainer John Heitinga het helemaal kwijt is.
In zijn column voor het Algemeen Dagblad zegt hij er het volgende over: “Zaterdag tegen AZ zag ik vanaf minuut één een overspannen elftal aan het werk en John Heitinga deed al net zo gek langs de lijn. Schreeuwen rond overtredingen van AZ die vaak weinig voorstelden en zelf met zijn ploeg voortdurend kiezen voor uitdelen en fysieke duels en totaal geen oog meer hebben voor het voetballende gedeelte.”
De spelers zijn daarnaast volgens Van Hanegem ook helemaal niet bezig met het voetbal. “Davy Klaassen lijkt wel een worstelaar, maar het meest schrijnende voorbeeld ging vooraf aan de treffer van Youri Baas, die werd afgekeurd omdat Wout Weghorst een elleboog uitdeelde aan Wouter Goes. Ze zijn met van alles bezig, maar niet met voetballen. Heitinga lijkt in niets meer op de jongen van afgelopen zomer toen hij vol goede moed aan het seizoen begon. Ik zie pure stress, wanhoop dat het maar niet beter gaat.”
“Van Hanegem niet onder de indruk van Oscar Gloukh”
Van Hanegem is daarnaast ook niet onder de indruk van zomeraanwinst Oscar Gloukh. “Die is gek genoeg aan het denken dat hij het wel heel erg goed dit seizoen.” De aanvallende middenvelder werd gewisseld en was daarover boos. “Dat komt ook omdat de mensen die in het verleden spelers als Johan Cruijff, Marco van Basten, Dennis Bergkamp en Hakim Ziyech voor hun neus zagen excelleren opeens doen alsof Gloukh een fenomeen is. Die zou ik als trainer even bij zijn oren grijpen deze week. Dat overdreven gedweep met middelmaat, dat past ook helemaal niet bij Ajax.”
Volgens Van Hanegem is de selectie van Ajax daarnaast kwaliteitsarm en stelt dat AZ nog veel beter was ondanks dat het onder meer Jordy Clasie moest missen. ” Bij Ajax doen ze gewoon steeds gekker. Mika Godts is qua potentie best een aardige speler, maar die hoor ik na zo’n slechte periode doodleuk zelf zeggen dat hij met Kvaratskhelia en Neymar momenteel tot de drie ‘leukste’ linksbuitens behoort. Wat gaat er dan om on je hoofd?”
<