FC Balletje Breed: ‘Ajax-speler (35) maakte echt totaal geen indruk’
Sportjournalist Valentijn Driessen vindt het een zegen voor Ajax dat Jordan Henderson deze zomer vertrok bij de club. De 35-jarige controleur koos ervoor om transfervrij te vertrekken bij de Amsterdammers voor een nieuw avontuur bij het Engelse Brentford.
In de podcast ‘Kick-Off’ van De Telegraaf heeft Driessen hier wel iets over te zeggen: “Ik heb de wedstrijd tegen Liverpool gekeken. Daar speelde hij precies zoals hij bij Ajax deed: met zijn kont tegen de eigen verdediging aan”, zegt Driessen. “Hij gaf alleen maar balletjes breed. Het zal allemaal wel, maar op het veld maakt hij op mij geen enkele indruk. Misschien dat alleen de organisatie dankzij hem redelijk goed staat.”
“De lat moet veel hoger gaan liggen in Amsterdam”
Driessen vindt dat de lat in Amsterdam hoger moet komen te liggen. “Zelfs Lasse Schöne, die van NEC kwam, had kwaliteiten die bij een Ajax-speler horen”, stelt de journalist. “Kijk naar de manier waarop Schouten bijvoorbeeld speelt bij PSV. Dát hoort bij Ajax en niet een nummer zes die met zijn reet tegen de centrale verdedigers staat en balletjes breed geeft.”
Ten slotte hekelt Driessen het gedrag van Henderson op het veld. “Hij roept en schreeuwt als de scheidsrechter iets doet wat in zijn ogen niet door de beugel kan. Dan vliegt of rent hij ernaartoe. Dat is voor mij geen nummer zes van Ajax”, besluit Driessen.
<