‘Mohamed Ihattaren (23) keert terug bij Nederlandse topclub’
Mohamed Ihattaren is bij Fortuna Sittard bezig om zijn voetballoopbaan weer op te bouwen. Zijn trainer Danny Buijs heeft in ieder geval alle vertrouwen in hem. Hij voorspelt hem dan ook een terugkeer in de Nederlandse top.
In een gesprek met ‘Voetbal International’ zegt de oefenmeester dat hij ‘Mo’ een hele lieve en sociale jongen vind. “Waarbij ik Mo moet gaan bijbrengen dat hij impulsief, denk ik, op te veel prikkels ingaat. Is niet altijd goed voor zijn carrière. Hij moet zijn wereld kleiner maken. Dat begint hij te leren.”
De coach stelt dat zijn speler ‘maatwerk’ moet krijgen: “Maar Mo moet ook mee in het team en dat doet hij hartstikke goed. De laatste tijd is hij hier om half negen, voor het ontbijt, met andere jongens in de gym al bezig met core oefeningen. Na de training is hij ook in de gym. Allemaal dingen die hij zich eigen aan het maken is. Dat gaat met vallen en opstaan, het is aan hem om daarin een ritme te vinden dat bij hem past.”
“Prima aanvulling in de spelersgroep van Fortuna”
Volgens Buijs ligt Ihattaren hartstikke goed in de spelersgroep bij Fortuna: “Zeker als je ziet wat hij al heeft gebracht. Zijn vetpercentage is aan het dalen, moet nog wel verder omlaag. We zijn op de goede weg. De balans kun je pas opmaken in april, mei. Het gaat erom: kan hij volhouden en die stapjes blijven zetten?”
Hij weet ook wel dat de hoofdrolspeler in dit verhaal de beeldvorming tegen heeft: “Maar hij kan de top halen, zeker weten. Sowieso in Nederland. Als het Mo lukt een topatleet te worden, in zijn lifestyle, dan komt hij daar alsnog. Wat hij bij ons op de training laat zien is van de buitencategorie.”
Ihattaren werd opgeleid door PSV, waar hij ook doorbrak. Na een hele hoop sores bood Ajax hem de kans om terug te keren in het topvoetbal, maar dat ging mis. De technicus mist alleen Feyenoord nog op zijn bingokaart.
<