kvinl/shutterstock
Voormalig voetballer Lasse Schöne hoopt dat het Ajax lukt om Erik ten Hag te laten terugkeren als hoofdtrainer van de club. In zijn optiek is de 55-jarige oefenmeester de ideale man om de boel bij de Amsterdammers weer op de rit te krijgen.
In het succesvolle seizoen 2018-2019 werkte de Deense oud-middenvelder samen met de kale trainer. “Hij is een trainer die heel duidelijk uitlegt voor je het veld op gaat, wat hij van je verwacht. Hij legt heel duidelijk uit hoe en wat”, stelt de oud-Ajacied maandagavond in het Ziggo Sport-programma Rondo.
“Dat is echt zijn kwaliteit. Dat kan hij ook heel goed overbrengen op de spelers. Ik denk dat dat ook wel te zien was. Franceso Farioli was net zo. Heel duidelijk. Misschien niet altijd mooi, maar je werd wel bijna kampioen”, vervolgt Schöne zijn verhaal aan tafel.
“Erik ten Hag kan Ajax punten laten halen”
Rafael van der Vaart merkt op dat Farioli niet aanvallend wilde spelen, waar Ten Hag dat wel ambieert. Schöne: “Je kan met deze selectie echt wel punten halen. Als je een goede basis neerzet en duidelijk bent, kan je hier gewoon punten mee halen. Als er iemand is die dat kan, dan is Ten Hag het wel.”
Schöne heeft een plannetje voor Ajax. “Je wordt dit jaar geen kampioen, maar je hoeft alleen maar de schade te beperken en kan je volgend jaar verder kijken.”
<