VladimirZhoga/shutterstock
Frenkie de Jong volgt zijn oude club Ajax nog altijd op de voet. Maar de 28-jarige middenvelder van FC Barcelona geeft aan dat het weleens leuker is geweest om naar te kijken. Dit laat hij weten in een gesprek met ‘Voetbal International’
De tijden waarin Ajax in de Eredivisie (en Europa) domineerde zijn voorbij. Althans, daar lijkt het momenteel sterk op. De Jong, speler van het in 2018-2019 zo succesvolle Ajax, houdt de club nog altijd in de gaten. De middenvelder ziet momenteel ook dat het niet goed gaat met de Amsterdammers. “Als het kan kijk ik naar de wedstrijden van Ajax. Het is niet leuk om te zien hoe het nu gaat. Ik zie ze liever gewoon winnen”, verzucht De Jong.
“Chronisch onrust bij Ajax”
Op sportief gebied valt inderdaad niet veel te lachen. In de Eredivisie: plek vier, elf punten achter op koploper PSV. In Europa: nul punten, vier gespeeld en een schrikbarend slecht doelsaldo van -13. En dat is niet het enige. Ook op bestuurlijk niveau is het drama. John Heitinga is ontslagen en td Alex Kroes vertrekt binnenkort ook. “Je hoort weleens wat en bestuurlijke toestanden krijg ik mee via de media”, gaat de Barcelona-aanvoerder verder. “Maar ik sta er te ver vanaf om daar iets zinnigs over te zeggen.”
<