JanvanDasler/shutterstock
Voormalig voetballer en huidig analist Theo Janssen heeft het helemaal gehad met Ko Itakura. De Japanse mandekker werd afgelopen zomer met veel bombarie binnengehaald door de Amsterdammers maar kan totaal geen indruk maken. In de optiek van Janssen kan hij dan ook helemaal niet voetballen.
Tijdens zijn analyse van de wedstrijd tussen Qarabag en Ajax (2-4, winst) op Ziggo Sport zei hij er het volgende over: “Itakura moet niet meer in de basis”, steekt Janssen van wal. “Of ik op hem uitgekeken ben? Ja. Ik had wat beelden achter elkaar gezet en die laten we niet zien. Het is een jongen die in balbezit niet meedoet en verdedigend heel erg kwetsbaar is. Iedere middenvelder is een betere optie dan hij.”
Wim Kieft is te spreken over het optreden van Aaron Bouwman. “Hij deed het vrij goed. Het probleem met die Itakura en Josip Sutalo is dat je ze in kleine ruimtes moet laten verdedigen, tegen hun eigen zestienmeter aan. Itakura kan er ook niet zoveel aan doen dat hij op deze plek slecht speelt, want daar liggen zijn kwaliteiten niet.”
“Kritiek op voetballende vermogens van Ko Itakura”
“Hij kan niet voetballen en dat is het grote probleem. Die lange bal bij de 1-0 moet je gewoon beter inschatten als je zoveel ervaring hebt”, noemt Kieft een voorbeeld. Even later worden er toch wat beelden getoond van Itakura. “Zijn rol is om stil te staan”, zegt Janssen. “Dat kan ik ook nog.”
<