VladimirZhoga/shutterstock
Het Braziliaanse Sao Paulo heeft een aanbieding bij Ajax neergelegd voor de absolute miskoop Gaston Avila. Met dit nieuws pakken verschillende internationale media vandaag uit. Het zou gaan om een huurdeal met een koopoptie van 3,5 miljoen euro. De Argentijnse mandekker zou de deal in ieder geval wel zien zitten.
Hij speelde dit kalenderjaar op huurbasis bij Fortaleza in Brazilië. Ávila kwam tot 34 officiële optredens voor die club en kan dus mogelijk in Brazilië actief blijven. São Paulo wil hem tot december 2026 huren met de mogelijkheid om hem dan definitief over te nemen.
Ajax zou naar verluidt al hebben aangegeven dat Ávila, als hij in januari terugkeert van zijn uitleenbeurt, niet hoeft te rekenen op een nieuwe kans. Alle partijen hebben daarom vertrouwen in een goede uitkomst, valt er te lezen. Vieira benadrukt dat er nog geen akkoord is bereikt.
“Gaston Avila op korte termijn naar Sao Paulo?”
Ávila werd in de zomer van 2023 door Sven Mislintat voor liefst 12,5 miljoen euro overgenomen van het Royal Antwerp van Marc Overmars. De linkspoot wist in zijn eerste maanden nauwelijks indruk te maken en scheurde zijn kruisband begin 2024. Ávila stond bijna een jaar aan de kant met die kwetsuur. Bij Fortaleza kon hij weer wedstrijdritme opdoen, maar de uitleenbeurt levert dus geen nieuwe kans in Amsterdam op.
<