kvinl/shutterstock
Ronald Koeman zou ook na het WK van volgend jaar in Noord-Amerika, Canada en Mexico bondscoach moeten blijven van het Nederlands elftal. Althans, dit is de opvatting van analist Hans Kraay Junior die werkzaam is voor het medium ESPN.
De KNVB wil pas ná het eindtoernooi praten met Koeman over een eventuele verlening van zijn contract, dat tot en met het WK 2026 loopt. De naam van Peter Bosz, wiens contract bij PSV afloopt, wordt steeds hardnekkiger gelinkt aan het bondscoachschap.
Toch ziet Kraay liever dat Koeman nog langer aanblijft als eindverantwoordelijke van Oranje. “Ik ben misschien één van de uitzonderingen die zegt: waarom niet? Heel veel mensen opperen Peter Bosz, maar Koeman staat er geweldig op bij zijn bepalende spelers. Van Dijk, Frenkie en Memphis eten uit zijn hand. Dat is best wel belangrijk”, begint hij op ESPN.
“Als het thuis niet goed is, zet hij er zelf een streep doorheen”, doelt Kraay op de gezondheid van Bartina. De vrouw van de trainer heeft uitgezaaide kanker. “Het bondscoachschap is het enige dat hij nog wil en leuk gaat vinden, gezien zijn leeftijd en thuissituatie. Stopt Oranje met hem, zie ik hem helemaal stoppen. Koeman wordt nooit meer clubtrainer.”
“Laatste kunstje?”
Het zou zomaar kunnen dat het aanstaande WK het laatste kunstje wordt voor Koeman. Nederland neemt het in de zomer op tegen Japan, Tunesië en een play-off-winnaar. “Ik ben het totaal oneens met Koeman, dat hij tevreden is over de poule. Ik vind het niet zo’n makkelijke poule, maar het zou een schande zijn als je niet doorgaat.”
“Ik begin een beetje nerveus te worden”, vervolgt hij. “Als Nederland eerste wordt, dat zijn ze aan hun stand verplicht, en Marokko wordt tweede, is het Nederland tegen Marokko. Ik moet er niet aan denken om zó snel al afscheid te moeten nemen van één van die landen.”
<