GintsIvuskans/shutterstock
Ajax zou onlangs een bod hebben geaccepteerd van zeventien miljoen euro voor Kenneth Taylor. Met dit nieuws pakt de Turkse journalist Yagız Sabuncuoglu vandaag uit. Het zou gaan om Fenerbahce, maar ondanks het akkoord met de Amsterdammers pakte ze toch niet voor hem door.
“Ajax ging akkoord met een bod van €16 à 17 miljoen op Kenneth Taylor, maar die is nu lager op de shortlist komen te staan”, lezen we. “Dominico Tedesco (de coach van Fener, red.) zoekt namelijk een sterke, box-to-box speler.”
Bert van Marwijk schreef eerder in zijn column in De Telegraaf: “Een tegenvaller voor Ajax en als ik het goed begrijp voor de speler zelf is dat Kenneth Taylor nog geen grote transfer heeft gemaakt. Taylor vind ik een goede voetballer voor Ajax en heeft zijn waarde hier. Maar zijn situatie is anders dan van bepaalde supertalenten die er in het verleden in één keer stonden. Of je nu Cruijff, Van Basten, Rijkaard, Sneijder of Van der Vaart noemt, allemaal spelers die geen trainer nodig hadden en die je bij elke club in het buitenland kon neerzetten. Geef ze een bal en ze gaan schitteren. Je wist dat die het daar gingen maken.”
“Kenneth Taylor is geen supertalent”
“Er is ook een categorie spelers die hier worden opgeleid en afhankelijk zijn van houvast bij Ajax. De manier waarop ze zijn opgeleid, de speelwijze, de manier van trainen en de trainer. Kijk naar Donny van de Beek, Siem de Jong, Davy Klaassen etcetera. Spelers die in grote buitenlandse competities niet zo uit de verf kwamen als bij Ajax”, aldus de voormalige bondscoach van het Nederlands elftal, die in Taylor klaarblijkelijk een soortgelijke voetballer ziet.
<