JanvanDasler/shutterstock
Ajax zal zich eind januari gaan versterken met Samory Kone. Met dit nieuws pakt De Telegraaf vandaag uit. Op 28 januari wordt hij zestien jaar en mag hij zijn eerste profcontract ondertekenen. De talentvolle rechtsbuiten zal dit dus gaan doen bij de Amsterdammers.
Hij staat te boek als een van de grootste talenten in de jeugdopleiding van Anderlecht. De Belgen kunnen niets doen aan het vertrek van de vleugelspeler, omdat hij nog niet vastlag bij de club. Kone stond al langere tijd op de radar van Ajax en sluit naar verwachting aan in de Onder 17. De rechtsbuiten kwam dit seizoen uit in de Onder 18 van Anderlecht. Kone is een drievoudig international van België Onder 16 en was in die duels goed voor één assist, tegen de leeftijdgenoten van Frankrijk.
“Ajax op de Belgische tour”
Het is niet de eerste keer dat Ajax een groot talent oppikt uit België. De Amsterdammers haalden de afgelopen jaren ook Rayane Bounida (Anderlecht), Jorthy Mokio (KAA Gent), Mika Godts (KRC Genk) en Ethan Butera (Anderlecht) naar de club. Met Kone komt daar over drie weken dus een nieuwe naam bij.
<