
Het Nederlands elftal speelde gisteren in de Natrions League met 2-2 gelijk tegen Griekenland. Na de wedstrijd was Noa Lang kritisch op het spel van zijn ploeg. In zijn optiek had er namelijk meer ingezeten dan een gelijkspel. “We hebben twee punten laten liggen”, zegt Lang na afloop bij ESPN.
Lang kwam na rust binnen de lijnen en zorgde direct voor dreiging. Toch is hij kritisch op zijn eigen optreden. “Ik was dreigend, maar ik heb geen goals of assist, dus er is ruimte voor verbetering.” De aanvaller wijst daarbij nog op zijn rol bij de 2-2. “Ja, wel een voorassist, maar ik heb heel veel voorassists. Die zien mensen niet, want dat staat niet op het blaadje.”
Volgens Lang was vooral de eerste helft zorgwekkend. Xavi greep in de rust in en bracht onder anderen Lang, Tijjani Reijnders en Ryan Gravenberch. “Zo hoort het. Zoals wij de eerste helft voor de dag kwamen, dat moet een keer afgelopen zijn bij ons.” De aanvaller vindt dat Oranje zichzelf vaker tekortdoet. “We willen een topland zijn, maar we struggelen te vaak. Griekenland-uit is lastig, maar als Nederland zijnde moet je hier gewoon winnen. Dit overkomt ons te vaak.”
Ook over de manier waarop Nederland voor rust speelde, is Lang duidelijk. “Zij wilden het de eerste helft meer dan ons, dat is een kwalijke zaak.” De invaller zag na rust een ander Oranje, maar uiteindelijk bleef het bij een punt. “In de tweede helft hebben we het omgedraaid, maar we hebben niet gewonnen, dus er overheerst teleurstelling.”
Lang baalt er dan ook van dat hij in zijn carrière niet meer interlands heeft gespeeld. “Ik heb vele interlands misgelopen, dat knaagt aan je. Ik heb in mijn ogen veel te weinig interlands. Dat ligt aan de keuzes van de trainer. Ik sta een jaar stil in mijn ontwikkeling. Ik ben de eerste om dat toe te geven.” De aanvaller maakt ondertussen duidelijk wat hij van zichzelf verwacht wanneer hij zijn kans krijgt bij Oranje. “Lef, creativiteit en de schijt zien te brengen. Dan voeg ik er nog veel interlands aan toe.”
<Noa Lang teleurgesteld na gelijkspel in Griekenland 😤
“Hoe wij de eerste helft voor de dag kwamen, dat moet een keer afgelopen zijn. We willen een topland zijn, maar we struggelen te vaak”
🔗 https://t.co/1074GbNC5b https://t.co/oQTT411cEo
— ESPN NL (@ESPNnl) October 1, 2026
